Vitajte v našom voňavom svete.

Volám sa Silvia Morávková a prinášam so svojím teamom na svet novú značku vôní. Pred 5 rokmi som si dala zámer, že chcem, aby ku mne prišlo nové tvorivé vyjadrenie. V mojom vedomí sa zrazu objavili vôňe. Vône ma vždy priťahovali, rada som voňala až na diaľku. Bola som klasický spotrebiteľ komerčných parfémov.

Postupne som začala žiť viac v súlade s prírodou, od byliniek, zdravú stravu a prírodnú kozmetiku. Klasické vône ma začali obťažovať. Prírodné vône na Slovensku boli skôr veľkou neznámou. Rozhodla som sa, že začnem tvoriť prírodné parfémy.

Chcem ľuďom vyčariť úsmev na tvári

Mojou hlbokou nevedomou tendenciou je potreba byť prvá, robiť veci inak. Chcem dať ľuďom hodnotu v podobe vône. Naučiť seba aj druhých na väčšiu citlivosť a vnímavosť prostredníctvom čuchu. Túžim vycibriť svoj čuch a stať sa majstrom, najlepšia aká ja viem a môžem byť.

Chcem ľuďom vyčariť úsmev na tvári. Písať krásne texty, ktoré ľudí naladia na srdce. Odovzdávať múdrosť byliniek. Spraviť z vône niečo viac než len pôžitok. Uvedomiť si hodnotu, ktorú nám príroda dáva a poukázať aj na hodnotu ľudí, ktorí sa s láskou starajú o prírodu a pestujú kvety a bylinky.

Vône odovzdávajú nositeľovi svoju energiu, liečia nás ale aj podporujú. Nosenie vône prináša nositeľovi uspokojenie, ale môže aj liečiť.

Sadnem si k bylinke, položím otázku a počúvam. Bylinka mi tichúčko odpovedá. Vďaka svojej kúzelnej schopnosti tento hlas počujem. Milujem keď ho môžem sprostredkovať.

Spolupráca je pre nás hnacím motorom

Pred 2 rokmi sa ku mojej vízii pripojil Peter Bolebruch. Je mojou oporou a aktivárom, keď strácam zo zreteľa svoj smer. Peter odišiel zo sveta korporátneho digitálneho marketingu a rozhodol sa, že bude svojimi talentami prispievať na budovanie nového sveta. Sveta, kde budeme vnímavejší voči prírode, ale aj voči sebe samým. Peter chce priniesť svetu veľa nových vecí, tentokrát však reálnych-fyzických a nie virtuálnych-pominuteľných.

Spolu budujeme značku Aatma a prinášame Slovensku parfémy a vône rýdzo prírodné. Sme síce len na začiatku našej cesty, ale baví nás to a užívame si každý úspech aj neúspech.

Pri hľadaní názvu pre našu značku sme sa rozhodli pre slovo Aatma.

Átma je vyššou oktávou mentálneho tela a otvára nám prístup ku vyššej evolúcii. Prepojuje naše vedomie s božskou mysľou a srdcom. Je to sféra siddhi – rôznych zázračných manifestácií božstva na tejto zemi.

Na vyšších úrovniach vedomia sú všetky bytosti prepojené. To čo nás spája je práve naše jemnohmotné telo – zvané Aatma. Táto jemná energia nám umožňuje aj spojenie s jemnou energiou rastlín a bylín a tak využívať ich energiu pre nás. Aatmické telo je zodpovedné aj za rôzne nepopísateľné príjemné stavy, keď na lúke ovoniate materinu dúšku a cítite ako vám je dobre. To spojenie s prírodou je niekedy až neuveritelne krásne a my sa ho pokúšame priniesť vo forme parfémov a vôní.

Naštartovali sme spoluprácu s ďaľšími šikovným kreatívcami, dizajnérmi, fotografmi, ktorí nám pomáhajú tvoriť novú značku. Sme len začiatku, ale veríme, že keď sa spoja kreatívni a šikovní ľudia spolu dokážu vytvoriť niečo unikátne.

Ďakujeme Zuzane Ilavskej za naše logo a identitu, Adamovi Húšekovi sa fotografie a Martinovi Spústovi za identitu pre Vônu Slovenska. Sme vďačný každému, kto nám pomohol čo i len malou dávkou energie: Viera Bolebruchová, GH Studio, Marek Mácha, Petra Kuglerová, Renáta Morávková.

Aatma tvorí aj komunitu a pravidelne organizujeme meditácie a semináre. Sme radi, keď sa stretnú ľudia s podobnou vibráciou a môžeme spolu kontemplovať o “nesmrteľnosti chrústa”. 🙂

Na našom blogu budú postupne vychádzať články o vôňach, meditáciách, spoznávaní seba samého. Jednoducho budeme spoločne s Vami kontemplovať o svete.

Ak máš chuť kľudne nám napíš a mi Ti pošleme vzorkový set našich vôní. Tešíme sa až rozvoniame celé Slovensko.

Silvia Morávková

Som radosť. Som ona aj on.

Skloním sa len vtedy, keď je to nevyhnutné
a len toľko koľko mi sebaúcta dovolí.